Yağ Değişimi

Motor yağı aracınızın hareketli parçalarını yağlar ve bu sayede koruyucu bir kalkan görevi görür; Sürtünme ve aşınmayı azaltır, kirlilik oluşumunu kontrol altında tutar, motorun aşırı ısınmasını önler, sızdırmazlık sağlar.

Yağ değişimi ne zaman yapılır?
Araç üreticilerin tavsiyeleri doğrultusunda, kullanılan yağın türüne ve kat edilen kilometreye göre, aracınızın motor yağı yılda en az 1 kez yenilenmelidir. Bu üst sınır, eski araçlar için her 5.000 km'de bir, yeni araçlar içinse ortalama en fazla 20.000 km'de bir olarak düşünülebilir.

Yağ değişiminde hangi filtreler değişir?
Yağ değişimi sırasında yağ filtresinin yanında, yapılan kontrollerde değişim gerektiğinin tespiti halinde yakıt filtresi ve hava filtresini de değiştirebilir. Tüm bu işlemler sadece ihtiyaç halinde ve onayınıza istinaden yapılır.

Yağ değişimi nerede yapılır?
Proser güvencesiyle uzmanlarımız, aracınızın motor yağı seviyesini ve kirlilik durumunu kontrol eder ve gerekirse motor filtresi ve motor yağını değiştirirler. Servis noktalarımızda motor yağı ve yağ filtresi değiştirme işlemi araç üreticilerinin talimatları, standartları ve tavsiyesi doğrultusunda orijinal ekipman onaylı (OEM) ürünler kullanılarak yapılır.

Şanzıman Yağı Değişimi, Dizel Araçlarda Yağ Değişimi, Yağ Değişimi, Fren Hidrolik Değişimi, Antifriz Değişimi